خشن استقلال داورزنی استقلال پرسپولیس

خشن: استقلال داورزنی استقلال پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی احتمال زیاد کردن متغیر دستمزد۹۷برای سطوح متفاوت مزدی

معاون وزیر کار با اشاره به احتمال «افزایش متغیر» میزان دستمزد سال ۹۷ جهت شاغلان با سطوح متفاوت مزدی از تشکیل جلسه شورای عالی کار در روز ۲۹ بهمن با دستور کار دست

احتمال زیاد کردن متغیر دستمزد۹۷برای سطوح متفاوت مزدی

احتمال زیاد کردن متغیر دستمزد۹۷برای سطوح متفاوت مزدی

عبارات مهم : دستمزد

معاون وزیر کار با اشاره به احتمال «افزایش متغیر» میزان دستمزد سال ۹۷ جهت شاغلان با سطوح متفاوت مزدی از تشکیل جلسه شورای عالی کار در روز ۲۹ بهمن با دستور کار دستمزد خبرداد.

احمدی مشیریان در گفتگو با مهر، راجع به آخرین اوضاع برگزاری جلسات کارگروه مزد و تاثیر هزینه معیشت بر دستمزد سال آینده گفت: امسال دو کمیته ذیل شورای عالی کار تحت عنوان کمیته روابط کار و کمیته دستمزد تشکیل شد و نمایندگان سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت به بررسی دستور کار این جلسات پرداختند.

معاون وزیر کار در امور روابط کار ادامه داد: تاکنون چندین جلسه کارگروه مزد به صورت دو هفته یکبار در محل وزارت کار با همکاری نمایندگان هر سه گروه برگزار شده است است.

احتمال زیاد کردن متغیر دستمزد۹۷برای سطوح متفاوت مزدی

وی با اشاره به اینکه در جلسات کمیته دستمزد گزارشاتی به وسیله هر سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت تهیه شده است و مذاکرات در حال انجام است افزود: دوشنبه هفته آینده نیز جلسه بعدی کارگروه مزد برگزار می شود تا سازوکارهای تعیین دستمزد در این جلسات تهیه شود. البته در نهایت این مصوبات جهت تعیین میزان زیاد کردن دستمزد ۹۷ باید به تایید آخرین جلسه شورای عالی کار در امسال که هفته آخر اسفند برگزار می شود، برسد.

مشیریان با تاکید بر اینکه در نشست های کارگروه مزد تمام جوانب مرتبط و تاثیر گذار بر دستمزد از جمله قیمت تورم و هزینه معیشت مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: به همین جهت جلسه شورای عالی کار در روز ۲۹ بهمن ماه با دستور کار بررسی نتیجه های مذاکرات نمایندگان جلسات کارگروه مزد تشکیل جلسه می دهد که در این جلسه می توانیم به یک چارچوب کلی جهت تعیین دستمزد سال آینده دست یابیم.

معاون وزیر کار با اشاره به احتمال «افزایش متغیر» میزان دستمزد سال ۹۷ جهت شاغلان با سطوح متفاوت مزدی از تشکیل جلسه شورای عالی کار در روز ۲۹ بهمن با دستور کار دست

وی افزود: با توجه به اینکه در لایحه بودجه ۹۷ زیاد کردن حقوق کارکنان دولت به صورت متغیر آینده نگری شده است به نحوی که حقوق های کمتر از ۵ میلیون به صورت پلکانی بین ۱۸ تا ۱۵ درصد زیاد کردن می یابد، بنابراین در صورت تصویب این تبصره در مجلس شورای اسلامی، این سناریو می تواند در نحوه تعیین میزان دستمزد کارگران موثر باشد به طوریکه میزان زیاد کردن دستمزد جهت سطوح متفاوت مزدی یک میزان ثابت نباشد بلکه دستمزد حداقلی بگیران بیش از سایر سطوح مزدی زیاد کردن یابد.

معاون وزیر کار در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دولت برنامه ای جهت جبران فاصله ایجاد شده است بین «دستمزد» و «هزینه معیشت» دارد؟ گفت: مجموع قیمت تورم طی چهار سال گذشته با میانگین هر سال قیمت هر سال ۱۰ درصد، ۴۰ درصد بوده است در حالی که مجموع زیاد کردن دستمزد کارکنان مشمول قانون کار در این مدت ۷۵ درصد بوده است بنابراین در چهار سال گذشته تلاش شده است از زیاد کردن این فاصله جلوگیری شود ولی واقعیت این است که نمی توان به یکباره این فاصله را با زیاد کردن دستمزد در یک سال جبران کرد چراکه در این صورت اثرات تورمی جهت جامعه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس مصوبه ۲۵ اسفند سال گذشته شورای عالی کار، حداقل دستمزد سال ۹۶ با زیاد کردن ۱۴.۵ درصدی از ۸۱۲ هزار و ۱۶۶ تومان به ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان زیاد کردن یافت.

احتمال زیاد کردن متغیر دستمزد۹۷برای سطوح متفاوت مزدی

همچنین حداقل دستمزد افرادی که پایه حقوق آنها در سال ۹۵ بیش از ۸۱۲ هزار و ۱۶۶ تومان بود، به میزان ۱۲ درصد نسبت به پایه حقوق ۹۵ زیاد کردن یافت.

واژه های کلیدی: دستمزد | سال آینده | حداقل دستمزد | مجلس شورای اسلامی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs