خشن استقلال داورزنی استقلال پرسپولیس

خشن: استقلال داورزنی استقلال پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی روحانی انتقاد از کابینه را رسانه‌ای نکند/ تغییر وزرا بر پرسشها می‌افزاید ، هاشمی

مجلس شورای اسلامی عوض کردن در دولت را مورد نیاز می‌داند و با راهکار دولت یعنی تفکیک وزارتخانه‌ها مخالف است ولی محمد هاشمی این نظر را رد می‌کند و بر حفظ ترکیب کا

روحانی انتقاد از کابینه را رسانه‌ای نکند/ تغییر وزرا بر پرسشها می‌افزاید ، هاشمی

هاشمی: روحانی انتقاد از کابینه را رسانه ای نکند/تغییر وزرا بر پرسشها می افزاید

عبارات مهم : سیاسی

مجلس شورای اسلامی عوض کردن در دولت را مورد نیاز می داند و با راهکار دولت یعنی تفکیک وزارتخانه ها مخالف است ولی محمد هاشمی این نظر را رد می کند و بر حفظ ترکیب کابینه و اثربخشی تفکیک وزراتخانه ها اعتقاد است.

به گزارش نامه نیوز ؛محمد هاشمی فعال سیاسی اصلاح طلب عوض کردن در کابینه را مورد نیاز نمی داند و تاکید کرد: «من فکر می کنم که مسئله مهم در کشور ما اعضای کابینه و یا یک وزارتخانه نیست. مسئله مهم کشور ما کمبود منابع جهت سرمایه گذاری در طرح های تولیدی یا حمایت از تولید و اشتغالزایی هست. به نظر من هنگامی که یک وزیر هنگامی که منابع مورد نیاز را در اختیار نداشته باشد نمی تواند کاری انجام دهد.»

محمد هاشمی با اشاره به اینکه «تغییر در کابینه یا یک وزارتخانه نه تنها مسئله را حل نمی کند بلکه بر پرسشها می افزاید» گفت: «وزرای مستقر اکنون برنامه ریزی هایی کرده، ثبات دارند، مدیران خود را گزینش کرده و در حدود اختیارات خود کار می کنند. حالا وزیر بعدی تا بیاید و بخواهد عوض کردن محسوسی ایجاد کند، یک بی ثباتی در وزارتخانه یا کشور ایجاد می شود. از پایتخت کشور عزیزمان ایران گرفته تا ادارات کل در شهرهای دیگر پرسشها تازه ایجاد می شود. به نظر من این بی ثباتی خود عامل خراب تر شدن اوضاع است و کمکی به حل پرسشها نمی کند.»

روحانی انتقاد از کابینه را رسانه‌ای نکند/ تغییر وزرا بر پرسشها می‌افزاید ، هاشمی

او در تصویر العمل به هواداران عوض کردن کابینه گفت: « آنانی که بحث عوض کردن را مطرح می کنند از پرسشها کشور اطلاع و آشنایی ندارند و بیراهه می روند.تصور می کنند اگر فلان وزارتخانه وزیر را تغیر دهد یکباره اتفاقات خوبی می افتد. مسئله ما در افراد نیست. در امکانات و منابع و وجود موانع هست. برداشتن موانع نیز در اختیار وزیر نیست. سیاست هایی غلط در کشور، کمبودهایی که از گذشته بوده و مسائلی که از دو دولت نهم و دهم به جا مانده با عوض کردن چند وزیر و کابینه حل نمی شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در مورد اینکه از انتقادات مدیر جمهور نسبت به کابینه این طور برداشت شد که خودشان نیز از کابینه راضی نیستند، گفت: من در مورد اینکه راضی هستند یا نه ، نمی دانم. بعد از آن انتقادات نیز گفتم که بیان آن از پشت تریبون نادرست بود. اگر آقای روحانی مشکلی می بیند باید خود درمورد آن تصمیم بگیرد و نباید آن را رسانه ای کند.

مجلس شورای اسلامی عوض کردن در دولت را مورد نیاز می‌داند و با راهکار دولت یعنی تفکیک وزارتخانه‌ها مخالف است ولی محمد هاشمی این نظر را رد می‌کند و بر حفظ ترکیب کا

محمدهاشمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه ایجاد عوض کردن در دولت به واسطه تفکیک وزارتخانه ها چه تاثیری در مسیر حل پرسشها دارد؟ گفت: « تجمیع وزارتخانه ها از ابتدا به نظر من درست نبود. بالاخره در کشور یک ساختاری جا افتاده بود و یک سری وزارت خانه، معاونت و … طبق روال مملکت کار می کردند. ادغام این ها یا انحلال بعضی شرکت ها مثل شرکت برنامه و بودجه؛ هیچ یک نتیجه مثبتی نداشت. امروز هم در کشور ما و در شرایط فعلی مدیریت سنگین و کلان جوابگو نیست. اگر مدیریت ها کوچکتر شود مدیران با تسلط بهتری امور را پیش می برند. بنابراین من فکر می کنم که بعضی وزارتخانه که قبلا تجمیع شده است اند اگر به حالت ابتدایی خود برگردند، اتفاق خوبی است.»

وی افزود: «من با تصمیم اخیر مجلس مبنی بر رد لایحه تفکیک وزارتخانه ها موافق نیستم لیکن تجربه ما نشان داده است که پیشتر در زمینه مدیریت کشور موفق تر بودیم.»

روحانی انتقاد از کابینه را رسانه‌ای نکند/ تغییر وزرا بر پرسشها می‌افزاید ، هاشمی

واژه های کلیدی: سیاسی | منابع | محمد هاشمی | اعضای کابینه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs